Hızlı Erişim

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Dünya Diş Hekimliği Günü Kutlandı

22 Kasım Diş Hekimliği Günü ve Ağız ve Diş Sağlığı Haftası, düzenlenen bir gece ile kutlandı.

Ordu Rıhtım mevkiindeki Limania'da düzenlenen geceye Rektör Prof. Dr. Ali AKDOĞAN, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Varol ÇANAKÇI, Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri, personelleri ve diş hekimi adayı öğrencilerimiz katıldı.

Programın başında bir konuşma yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Varol ÇANAKÇI, Diş Hekimliği Eğitiminin bundan 111 yıl önce temellerinin atıldığı ifade ederek “Osmanlı devletinden 1908 yılından temelleri atılan Diş Hekimliği eğitiminin, 1933 yılında İstanbul Üniversitesine bağlı olarak diş tababeti mektebi, daha sonra da diş hekimliği fakültesi olarak eğitime devam etmiş, 22 Kasım günün 1996 yılından itibaren Diş Hekimliği Günü ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası olarak ülkemizde kutlanmaktadır.” diye konuştu.

Prof. Dr. Varol ÇANAKÇI, “Genç nüfusa sahip ülkemizde toplumuzda insana ve sağlığa hizmet çok değerli ve onurlu bir görevdir. Sizlerin bu onurlu görevi layıkıyla yerine getireceğine olan inancımız tamdır.  Bu özel gün vesilesi le toplum ağız ve diş sağlığı için özveri ile çalışan tüm diş hekimlerinin gününü kutluyor ve hepinize başarılı bir meslek hayatı diliyorum.” dedi.

Prof. Dr. Ali AKDOĞAN da Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin bu yıl ikincisini üzenledikleri bu programın, her yıl başarılı bir şekilde yürütülmesinin memnuniyet verici olduğunu belirterek organizasyonu düzenleyen ekibe teşekkür etti. Rektör AKDOĞAN, bugün ve sonra yaşayacakları tüm günlerin hep böyle mutlu olmasını dileyerek Diş Hekimi adayı öğrencilerin Diş Hekimliği gününü kutladı.

 

 Fotoğraf 1    ~    Fotoğraf 2    ~    Fotoğraf 3


Eklenme Tarihi : 25-11-2019 10:23:58